Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Лацио измести Милан от второто място

Лацио се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Монца и вече е на второ място в класирането на Серия "А". Тимът на Маурицио Сари стигна до успеха с гол на Лука Ромеро в 69-ата минута. За младия аржентинец това беше дебютно попадение в елита на италианския футбол. Благодарение на него Лацио се изравни по точки с шампиона Милан, но има по-добра голова разлика. "Бианкочелестите" изостават на 8 точки от водача Наполи.

Монца дълго време се защитаваше организирано, но не направи абсолютно нищо в офанзивен план. Новакът в елита завърши мача без удар в очертанията на вратата. В подреждането тимът на Валентин Антов е на 15-о място с актив от 13 точки. Българският национал не се появи в игра на "Олимпико".

Сергей Милинкович-Савич се завърна в състава на Лацио, а Чиро Имобиле остана сред резервите. Сари не можеше да разчита на контузените защитници Матия Дзакани и Патрик. В предни позиции започнаха Педро Родригес, Фелипе Андерсон и Матео Канчелиери. В средата на терена до Милинкович-Савич действаха Матиас Весино и Маркос Антонио.

Монца пристигна във Вечния град след домакинска победа над аутсайдера Верона. В защита старши треньорът Рафаеле Паладино заложи на опиттните Армандо Ицо, Джулио Донати и Лука Калдирола, а Антов остана на пейката. Атаката поведе Андреа Петаня, който имаше подкрепата на Матео Песина и Андреа Колпани.

Монца игра смело в началните минути и Петаня прати топката в мрежата на домакините с пета, но голът му правилно беше отменен заради засада. Лацио отвърна с хубав пробив и центриране на ветерана Педро Родригес, но Матиас Весино не успя да засече топката. В средата на полувремето Мануел Ладзари се контузи и вместо него Сари пусна Адам Марушич.

Малко по-късно Весино имаше нова възможност да се разпише, но не успя. Пред другата врата Армандо Ицо стреля в аут след центриране от корнер.

През второто полувреме Лацио вдигна темпото. Милинкович-Савич се размина с гола, а пропуск направи и Фелипе Андерсон. Стигна се обаче до 69-ата минута, когато Педро шутира, вратарят на гостите Микеле Ди Грегорио отрази удара му, но при добавката Ромеро беше безпощаден - 1:0.

17-годишният талант стана вторият най-млад голмайстор за Лацио в Серия "А" след след Алесандро Капони от далечната 1936 година.

До края домакините имаха отличен шанс да решат всичко с второ попадение, но Данило Каталди не успя да накаже грешка на Ди Грегорио. Чиро Имобиле пък се завърна в игра след три седмици извън терените и се очаква да получи повече игрово време срещу Ювентус през уикенда.