Монца надви 10 от Верона, Антов игра около половин час

Отборът на Монца записа домакински успех с 2:0 над Верона в двубой от 13-ия кръг на Серия "А". Така новакът прекрати серията си от три шампионатни поражения, нанасяйки осма поредна загуба на своя противник. В 63-тата минута българският национал Валентин Антов се появи в игра за победителите, които спечелиха пред погледа на наръгания им наскоро защитник Пабло Мари.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 27-ата минута, когато съдията си помогна с ВАР и показа спорен червен картон на Джакомо Маняни от състава на гостите за нарушение срещу Дани Мота като последен в защитата. След това “бианкоросите” изцяло владееха инициативата, но не създваха сериозни положения. Така дойде влизането на Антов на терена, който малко след това беше превързан след въздушно единоборство с Тома Анри

В 68-ата минута домакините най-после се възползваха от числовия си превес. Тогава Карлос Аугусто откри резултата след асистенция на Патрик Чурия. В 87-ата минута Стефано Сенси напусна терена разплакан, след като беше контузен от опасна игра на Ибрахим Сулемана срещу италианския национал. В самия край на редовното време Андреа Петаня задържа топката в наказателното поле и я подаде на Андреа Колпани, който оформи крайния резултат с шут по земя. В добавеното време Филипо Терачано стреля опасно, но Микеле Ди Грегорио не му позволи да отбележи почетен гол за “мастифите”.

Така Монца продължава да заема 15-ата позиция в класирането, но вече с актив от 13 точки. Верона пък остава на дъното с едва 5 спечелени пункта от 13 мача.

Снимки: Gettyimages