Нападател на Торино се контузи още в… 3-тата секунда

Нападателят на Торино Пиетро Пелегри изпадна в много неприятна ситуация по време на днешния двубой срещу Болоня, загубен с 1:2.

Болоня укроти “биковете” с бърз обрат

21-годишният играч се контузи едва в 3-тата секунда от началото на мача. Веднага след като неговият тим изпълни началния удар на срещата Пелегри се подхлъзна и изкълчи своя глезен. Младият футболист се опита да продължи след оказаната медицинска помощ, но това не продължи дълго и беше заменен от Ян Карамо още в 4-тата минута.

Пелегри дебютира в италианския елит едва на 16 години и дори стана най-младият играч с два гола в мач от Серия "А", като го направи с екипа на Дженоа през сезон 2017/18. Последва негов трансфер в Монако, но оттогава насам той непрестанно е преследван от контузии, които му попречиха да се докаже като преотсъпен в Милан през есенния дял на миналата кампания. Любопитното е, че днес той за първи път записа четвърти пореден мач в своята кариера, въпреки че участието му продължи едва няколко минути.

Снимки: Imago