Болоня обърна Монца за първа победа като гост за сезона

Болоня записа първата си победа като гост за сезона в Серия "А". Това се случи при визитата на Монца от 12-ия кръг. Възпитаниците на Тиаго Мота спечелиха с 2:1 след обрат. Андреа Петаня откри от дузпа за домакините в 57-ата минута, но Люис Фъргюсън в 60-ата и Рикардо Орсолини в 73-тата минута обърнаха нещата в полза на гостите. Българинът Валентин Антов този път остана на пейката и не влезе в игра за Монца.

През първата част и двата тима имаха своите положения, но гостите бяха най-близо до гола в 27-ата минута, когато след центриране от корнер изстрел с глава на Адама Сумаоро се отби от гредата.

В началото на втората част Монца успя да вземе преднина в мача. В 55-ата минута Стефано Сенси бе спънат в наказателното поле и съдията посочи бялата точка за дузпа, а Андреа Петаня реализира наказателния удар за 1:0, вкарвайки първия си гол за Монца.

Болоня обаче бързо се върна в мача. В 60-ата минута Люис Фъргюсън получи дълъг пас зад защитата, овладя топката и отбеляза за 1:1.

В 73-ата минута гостите направиха и пълен обрат. Джошуа Зиркзее подаде пас на скорост за Рикардо Орсолини, който излезе очи в очи с вратаря и хладнокръвно отбеляза за крайното 1:2.

Така Болоня се изкачи до 12-тото място в класирането с 13 точки. Монца остава на 15-ата позиция с 10 спечелени точки до момента.

Снимки: Gettyimages