Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

Наполи се справи с Аталанта и увеличи преднината си на върха

Лидерът в Серия "А" Наполи осъществи обрат за много важен успех с 2:1 като гост на основния си преследвач Аталанта в най-вълнуващия мач от днешната програма на 13-ия кръг в италианското първенство. Това е девета поредна шампионатна победа за неаполитанците.

Мачът започна обещаващо за бергамаските, които получиха правото да изпълнят дузпа в 19-ата минута заради игра с ръка на Виктор Осимен. Техният голмайстор Адемола Луукман беше точен от бялата точка за 6-ото си попадение през сезона. Само четири минути по-късно обаче “партенопеите” изпълниха корнер по заучен начин и Осимен с глава възстанови равенството, реванширайки се за предизвиканата дузпа. Именно нападателят беше с голяма заслуга за пълния обрат, настъпил в 35-ата минута. Тогава той проби по десния фланг, справяйки се с Мерих Демирал, и пусна пас към Елиф Елмас, а заместникът на контузения Хвича Кварацхелия отправи удар, който даде аванс на неговия тим. През второто полувреме обаче темпото на игра спадна и единственото по-интересно положение беше в 55-ата минута. Тогава Алекс Мерет отрази шут на Йоахим Меле, а добавката на Луукман се удари първо в гърдите на Матиас Оливера, а след това и в напречната греда.

Така водачът в класирането Наполи събра 35 точки и дръпна с цели 8 на Аталанта, който може да бъде изместен от втората позиция при победа на Милан над Специя по-късно тази вечер.

Снимки: Gettyimages