Мартин Минчев и Спарта сложиха край на серията без загуба на Виктория (Пилзен)

Спарта (Прага) удари с 1:0 Виктория (Пилзен) в голямото дерби от 15-ия кръг на чешката Фортуна лига. Давид Павелка вкара единствения гол в 82-ата минута след пас на Лукаш Хараслин. Българският национал Мартин Минчев се появи като резерва за гостите в 74-ата минута на мястото на Ян Кухта

Виктория нямаше загуба от началото на сезона и в общо 35 поредни мача в първенството. Отборът на Михал Билек обаче беше уморен след сблъсъка с Барселона в Шампионската лига и това оказа влияние.

През първото полувреме най-доброто положение пропусна Ярослав Зелени от Спарта. Неговият удар с глава беше спасен от Индрих Станек. След почивката отново Зелени не успя да даде преднина на гостите.

Така се стигна до 82-ата минута, когато капитанът на столичани Павелка се оказа на точното място след центриране от корнер и насочи топката в мрежата. В добавеното време футболистите на Виктория поискаха дузпа, но след намесата на ВАР сигнал за наказателен удар не последва.

Спарта остава на трето място в класирането с 26 точки - пет по-малко от втория Славия (Прага). Виктория продължава да е начело в подреждането с 35 точки.

В другите мачове днес Бохемианс се наложи над Злин с 3:2, Сигма (Оломоуц) разгроми Яблонец с 3:0, а Чешке Будейовице победи с 3:2 Бърно.