Славия (Пр) наказа безобразните грешки на Спарта (Пр) и записа разгром в дербито, Минчев влезе като смяна

Славия (Прага) спечели по категоричен и безапелационен начин голямото дерби на Чехия срещу Спарта (Прага). Възпитаниците на Индрих Тръпишовски се наложиха с 4:0, като отбелязаха и четирите гола през първото полувреме след груби грешки на съперника си. Българинът Мартин Минчев също взе участие в мача, след като се появи от резервната скамейка в 39-ата минута на мястото на Томаш Визнер.

Славия започна наказателната си акция още в 5-ата минута. Една лошо върната топка бе отнета от Вацлав Юречка, който веднага я прати във вратата за 1:0.

В 12-тата минута отново недобре изчистена топка от защитник на гостите попадна в краката на Якуб Хромада и той за втори път порази вратата на Матей Ковар.

В 30-ата минута резултатът стана класически след поредно лошо действие в защитата на Спарта. Едно балонно центриране изненада Ковар и се отби от напречната греда, последва меле в наказателното поле, където Лукаш Масопуст бе най-съобразителен и отблизо вкара за 3:0.

В 45-ата минута гостите отново загубиха твърде леко топката след един тъч, Юречка отне и подаде за Питър Олайинка, който бе точен за 4:0.

След този двубой Славия заема 2-рото място в класирането с актив от 28 точки. Спарта остава на 3-тата позиция с 23 точки. Водач е Виктория (Пилзен) с 32 точки.