Тимът на Пламен Гълъбов с тежка загуба от Макаби (ТА)

Макаби (Тел Авив) победи с 3:0 Макаби (Нетаня) в последна среща от 9-ия кръг на израелското първенство. Пламен Гълъбов беше титуляр за гостите и получи жълт картон в 79-ата минута. Неговият тим е без победа в 8 поредни мача и остана на последното 14-о място в класирането с едва 6 точки. Домакините пък събраха актив от 22 пункта и изместиха от върха на таблицата шампиона Макаби (Хайфа).

Джордже Йованович даде преднина на Макаби (ТА) в 12-ата минута след пас на Енрик Саборит. В края на първото полувреме се разписа и звездата на тима Еран Захави, а точка на спора сложи Саборит в 61-ата минута.

В следващия кръг Макаби (Нетаня) ще посрещне Макаби (Бней Райна), а Макаби (Тел Авив) ще е гост на Апоел (Беер Шева).

Секция (Нес Циона), където играе Йоан Стоянов, е на 12-о място в класирането.