Димитровград обърна Сливен с играч по-малко

В Димитровград местния отбор победи едноименния тим на Сливен с 3:2. Двубоят е от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интересен мач, а домакините измъкнаха трите точки с 10 футболисти. Николай Георгиев ги изведе напред в резултата след прецизно изпълнена дузпа в 9-ата минута. Гостите заличиха пасива 120 секунди преди почивката с попадение на Димитър Атанасов.

ФК Сливен отива за победа в Димитровград

След още 120 секунди обрата беше факт с гола на Иван Марев – 1:2. Подемът у младия сливенски състав доведе до пропуск. После Георги Костов обърна глезен и от скамейката на гостите извършиха принудителна смяна. В 55-ата минута голмайстора Атанасов се откъсна сам срещу димитровградския вратар. Алтан Ружди обаче го спря с нарушение и съдията му вдигна червен картон. Съотборниците му нанесоха своя удар накрая. Добра възможност пропиля Марио Йовов. Дамян Чаушев изравни с глава в 78-ата минута. Даниел Добриков осигури трите точки с попадението си в 85-ата минута.