Беласица спря победния марш на Дунав с човек по-малко и гледа към върха

Беласица продължи силното си представяне от началото на сезона след успех с 2:0 като гост на Дунав в мач от 13-ия кръг на Втора лига.

В герой за “комитите” се превърна Запро Динев, който се разписа по веднъж в двете полувремена. Халфът откри резултата в 39-ата минута, а в 58-ата подпечата победата на своя отбор и по този начин прекъсна серията на русенци от три последователни успеха.

Гостите играха от 50-ата минута с човек по-малко, но това не ги спря, а напротив - увеличиха своята преднина. В заключителните секунди на срещата и състезател на русенци видя червения цвят.

Така Бела се изкачи на второ място в класирането и е на само три точки от лидера Етър

ДУНАВ - БЕЛАСИЦА 0:2

0:1 Запро Динев 39
0:2 Запро Динев 58