Венцеслав Иванов за възхода на Беласица

Вчера Беласица (Петрич) победи Литекс (Ловеч) с 1:0 в Симитли и се изкачи в призовата тройка. Двубоят е от 12-ия кръг на Втора лига.

Беласица прекъсна серията на Литекс без загуба

„Потвърдиха се предварителните ми очаквания за труден мач. Литекс е добър отбор, който беше в силна серия. Мъчно допускат гол. Мачът беше битка. Първото полувреме вкарахме гол, но пропуснахме да реализираме още попадения и да предрешим крайния изход на срещата. След почивката съперника осъществи натиск, ние на контраатака имахме възможности да вкараме, но не се възползвахме. Доволен съм от характера, проявен от футболистите ни. Млад отбор сме. В състава си имаме по един състезател на 30 години и 29 г. Всички останали са на възраст под 25 г., като някои от момчетата са още в юношеска възраст. Болшинството имат много малко срещи в професионалния футбол. Категорично имаме потенциал да надграждане. Като точки и класиране се доближаваме до максимума. Това не ни заблуждава. Все още се аклиматизираме във Втора лига. Не спираме да работим за развитието на този млад отбор. Благодарен съм на феновете за подкрепата. И вчера на трибуните в Симитли имаше 500-600 наши поддръжници. Надявам се по-скоро стадиона в Петрич да е готов и да се радваме на подкрепата от 3000-4000 зрители“, коментира пред Sportal.bg треньорът на Беласица Венцеслав Иванов.