Черно море взе варненското дерби на дубълите

Черно море II победи Спартак II с 2:1 във варненското дерби на дублиращите отбори. Двубоят е от седмия кръг на Североизточната Трета лига. „Моряците“ имаха превес през по-голямата част от срещата. Стана битка по-целия терен с голови положения и пред двете врати.

Напрежение във Варна! Полицай е в болница след дербито между Черно море и Спартак в Трета лига

Черно море излезе напред в резултата в средата на първото полувреме с попадението на Марин Петков. Съперникът имаше две възможности да реализира, но ги пропиля. Алекс Фернандес покачи на 2:0 в 60-ата минута. След това съотборниците му бяха близо до трето попадение, но то остана мираж в крайна сметка. Георги Бабалиев върна интригата – 2:1, четвърт част преди края.

Димитър Трендафилов: Варненското дерби е специален мач

„Соколите“ обаче не успяха да се доберат поне до равенството.