Академик подари на феновете си победа за панаира на Свищов

Академик (Свищов) се наложи с 2:0 у дома над Боруна (Царева ливада) на връх панаирните празници на града. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на „студентите“ с оглед случилото се на терена. Първата опасност обаче беше пред свищовската врата, но Виктор Владимиров се справи. Изтичаше 6-ата минута, когато топката се укроти в мрежата на гостите. Там я насочи с глава Габриел Ганчев след центриране от фаул.

Академик амбициран да бие Боруна навръх празника на Свищов

Божидар Матеев подпечата победата в 53-ата минута, когато надбяга съперник и търкулна топката покрай вратаря за 2:0. Три пъти с гола се размина нападателя на Академик Димитър Костадинов.