Лацио набързо отказа Фейенорд, победа и за Щурм

Лацио направи мощен старт в групите на Лига Европа. "Римските орли" победиха с 4:2 Фейенорд на "Олимпико", като интригата изчезна още до почивката, когато домакините вече водеха с 3:0. Блестящ мач изигра Матиас Весино. Привлеченият от Интер уругваец вкара два гола и асистира за попадението на Луис Алберто. Точен за Лацио беше и Фелипе Андерсон, а "бианкочелестите" записаха юбилеен успех номер 100 в евротурнирите. През второто полувреме Фейенорд се посъбуди, но беше късно дори за частичен обрат.

Успехът дойде в перфектен момент за Лацио, след като отборът на Маурицио Сари взе само точка от мачовете със Сампдория и Наполи в Серия "А". Фейенорд пристигна във Вечния град със самочувствието на финалист от дебютното издание на турнира, но бързо стана ясно, че няма сили да се противопостави на "орлите".

Лацио поведе в 4-ата минута с гол на Луис Алберто, който бе изведен зад защитата от Матиас Весино и с премерен удар прати топката в мрежата. След четвърт час игра "бианкочелестите" вече имаха аванс от две попадения. Чиро Имобиле пусна топката към Фелипе Андерсон, той преодоля защитник и шутира, а вратарят на Фейенорд Джъстин Бийлоу не реагира добре и кълбото мина зад гърба му.

Домакините продължиха да атакуват разнообразно, а съперникът им беше тотално неориентиран. В 28-ата минута Матия Дзакани проби по левия фланг и центрира, Бийлоу изби, но само за да види как Весино отблизо прави резултата 3:0. До края на полувремето Луис Алберто можеше да се разпише директно от корнер, но топката се отби от напречната греда.

След почивката и направените от Арне Слот смени Фейенорд заигра по-организирано. Нидерландците пропуснаха няколко положения, а Весино в 63-тата минута направи резултата 4:0 в полза на Лацио. Гостите намалиха в 69-ата минута с попадение от дузпа на резервата Сантиаго Хименес, а в 88-ата отново той прати топката в мрежата на "орлите" след пас на Усама Идриси.

В другия мач от групата се срещнаха два отбора, които отпаднаха в квалификациите на Шампионската лига - Щурм (Грац) и Мидтиланд. Австрийците спечелиха с 1:0, въпреки че пропуснаха дузпа и бяха с човек по-малко в последните 15 минути, след като Щефан Хирлендер получи червен картон.

Емега даде аванс на Щурм в 8-ата минута след чудесно подаване на Амаду Данте. Последва прецизен удар, който не остави шансове на вратаря Йонас Льосъл. Самият Емега можеше да се разпише в средата на полувремето, но нацели гредата. Малко преди почивката домакините получиха и дузпа, но Льосъл спаси удара на Томи Хорват.

Мидтиланд имаше възможности да се добере поне до равенство през второто полувреме, но не ги използва. Двайсетина минути преди края Щурм остана с 10 човека след изгонването на Хирлендер, но неговите съотборници удържаха победата.