Бенфика не остави шансове на Мидтиланд

Португалският гранд Бенфика не остави сянка за съмнение в превъзходството си срещу датския Мидтиланд и в реванша от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

След успеха с 4:1 в първия мач срещу бившия тим на Божидар Краев, тази вечер тимът на Бенфика се наложи като гост с 3:1 на стадион “Сефеус Парк Рандерс”.

Енцо Фернандес откри в 23-ата минута, а Енрике Араухо в 56-ата сложи на практика точка на спора. В 63-ата минута Пионе Систо вкара почетно за Мидтиланд, но това не беше достатъчно.

Нещо повече - в 88-ата минута влезлият като резерва Диого Гонсалвеш вкара за 3:1. В добавеното време Едуард Чилуфия направи резултата по почетен за датчаните, но попадението му беше отменено поради засада и така Бенфика продължава напред в плейофите.