Динамо (Киев) стигна до плейофите на Шампионската лига

Отборът на Динамо (Киев) стигна до плейофите за класиране в групите на Шампионската лига след втора победа над австрийскя Щурм (Грац).

След икономичен успех с 1:0 в първия мач, който се изигра в Лодз, тази вечер възпитаниците на треньора Мирча Луческу се измъчиха при гостуването в Грац и стигнаха до успеха след продължения.

В 27-ата минута Расмус Хойлунд вкара за Щурм, а резултатът се запази до края на редовното време и така се стигва до допълнителните 30 минути.

В 97-ата минута Виктор Циганков подаде към Константин Вивчаренко, който от границата на наказателното поле прониза вратата на домакините. В 112-ата минута самият Циганков се разписа за 2:1 след успешна контраатака на своя тим.

В плейофите за влизане в групите на Шампионската лига Динамо ще се изправи срещу португалския Бенфика. Срещите са на 16/17 август и на 23/24 същия месец.