Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Черноломец (Попово) вкара пет пъти в Шумен и продължава за купата на България

Черноломец (Попово) разгроми Волов в Шумен с 5:1 в междуобластен финал на Североизточна България от турнира за купата на България. Гостите изковаха успеха за малко повече от половин час през първото полувреме. Освен поражението, домакините понесоха още един неприятен удар – млад футболист беше откаран в болницата с комоцио. Дани Бонев откри резултата за поповци, четвърт час след началния съдийски сигнал. Беадир Беадиров удвои в 23-ата минута. Тихомир Кънев направи резултатът класически в 40-ата след ефектно изпълнена дузпа. Секунди след почивката Христо Александров реализира за 1:3. Дави Бонев обаче се разписа и в 75-ата минута. Малко след това при единоборство с Диян Димитров, родения през 2005 година Николай Красимиров от домакините получи сериозна контузия и беше откаран в болницата с комоцио. Десислав Петков вкара петия гол за Черноломец в 84-ата минута. В следващия кръг на турнира, поповци приемат Витоша (Бистрица).