Наполи изкова нова победа срещу Лацио, но даде свидна жертва

Отборът на Наполи записа четвърти пореден успех в мачовете си срещу Лацио, след като тази вечер надви този съперник с 2:1 в сблъсъка помежду им на “Олимпико” от петия кръг на Серия "А".

Макар и преди почивката да паднаха две попадения, първата част не изобилстваше от положения. “Орлите” взеха ранен аванс, след като Матия Дзакани се разписа още в четвъртата минута с шут по земя от границата на наказателното поле. В 37-ата минута Хвича Кварацхелия разтресе гредата с топовен шут от около 25 метра. Последва корнер, при който Ким Мин-Жае с глава нацели далечната греда, а след това Иван Проведел изби топката. Съдията обаче веднага получи сигнал, че вратарят го е направил с топката зад голлинията, така че резултатът стана 1:1.

Краят на първата част беше помрачен от въздушно единоборство, при което Адам Марушич и Ървинг Лосано си сблъскаха главите. Защитникът на домакините беше разкървавен, но все пак доигра мача, докато крилото на гостите трябваше да бъде изнесен на носилка. Черногорецът все пак посрещна удара с горната част на главата си, а мексиканецът с дясната си скула.

Съотборниците на Лосано обаче не загубиха кураж след случилото се и изиграха невероятни първи десетина минути, в които като по чудо не стигнаха до второ попадение. В рамките на няколко ситуации Проведел направи блестящо спасяване след изстрел с глава на Пьотър Жиелински, Виктор Осимен нацели далечната греда именно с удар с глава, а Кварацхелия отправи неточен шут, въпреки че беше непокрит на чудесна позиция. Все пак точно грузинецът отбеляза победния гол с мощен удар в 62-ата минута. Това е четвъртото му попадение през сезона. Пет минути по-късно Мануел Ладзари поиска дузпа за удар с лакът в лицето му от страна на Марио Руи, но дори не последва преглеждане с ВАР. Това беше и последната по-интересна ситуация в двубоя.

Така Наполи се изкачи на върха на класирането, събирайки 11 точки, като отборът изпревари втория Милан само по голова разлика. След първата си загуба за кампанията Лацио е седми в подреждането с 8 спечелени пункта.

Снимки: Imago