Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Лече изтръгна точка като гост на Наполи

Отборите на Наполи и Лече не излъчиха победител в срещата помежду си от 4-тия кръг на Серия "А". Двубоят на "Диего Марадона" завърши при резултат 1:1. Двата тима си вкараха по едно попадение в рамките на четири минути, като Елиф Елмас откри за домакините в 27-ата минута, но Лоренцо Коломбо изравни за гостите в 31-вата минута.

Лече имаше шанс да поведе в резултата още в 25-ата минута, когато получи дузпа в своя полза за нарушение на Танги Ндомбеле. Лоренцо Коломбо изпълни наказателния удар и отбеляза, но съдията не бе дал сигнал и го накара да повтори изпълнението си. При втория опит младокът трепна и ударът му бе спасен от вратаря Алекс Мерет.

Само две минути по-късно Наполи взе преднина. Виктор Осимен овладя в наказателното поле и подаде към Матео Политано, който пък веднага продължи към Елиф Елмас, а северномакедонецът отблизо засече във вратата за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 31-ата минута Лоренцо Коломбо се реваншира по прекрасен начин за пропуснатата дузпа. Той получи топката на границата на пеналта и със страхотен шут под гредата вкара за 1:1.

През второто полувреме играта се развиваше основно в полето на гостите, които обаче показаха смела игра и ударъжаха равенството. Междувременно сериозни пропуски за неаполитанците направиха Елиф Елмас, Виктор Осимен, Лео Йостигард и Матео Политано.

В крайна сметка срещата завърши реми, като Наполи излезе на 3-ата позиция в класирането с 8 точки. Лече пък записа втора точка в актива си и е на 15-ото място.