Карабельов с гол при победа на Кишварда

Отборът на Кишварда записа убедителен успех с 3:1 в гостуването си на Пакш от 6-ия кръг на първенството на Унгария. Българският национал Янис Карабельов бе титуляр за гостите и имаше важна роля за успеха, отбелязвайки третото попадение за своя тим.

Кишварда поведе с гол на Ярослав Навратил в 16-ата минута, а Дритон Цамай удвои в 24-тата минута. Карабельов добави третото попадение за гостите в 52-рата минута.

Почетният гол за домакините бе дело на Йожеф Виндекер в 63-тата минута.

С тази победа Кишварда е начело в класирането с 14 точки. Пакш остава на 5-ото място с 8 спечелени точки.