Кишварда поведе колоната в Унгария

Кишварда е новият лидер в унгарското първенство. Отборът на Янис Карабельов победи с 3:1 като гост Залаегерсег и събра 8 точки от 4 мача. Бившият халф на Славия в трети пореден мач записа пълни 90 минути. Той получи и жълт картон.

Гостите се оказаха догонващи след гола на Матиаш Тайти от дузпа в 27-ата минута, но бяха по-ефективни и направиха обрат. Дритон Цамай изравни също от дузпа в 30-ата минута, а в 58-ата Богдан Мелник ги изведе напред в резултата. В края на двубоя реферът отсъди трета дузпа, като Мелник я пропусна, но много бързо се поправи и реши всичко в полза на Кишварда.

В едно от дербитата на Будапеща Хонвед надви Вашаш с 2:1. Патрик Хиди откри за домакините от Вашаш, но Хонвед измъкна победата с попадения на Ричи Енин и Ненад Лукич.

В класирането след Кишварда са Ференцварош и Кечкемети с по 6 точки. На дъното с едва една точка е Мезьокьовешд-Жори.