Карабельов титуляр при успех на Кишварда в ЛК

Българският футболист Янис Карабельов стартира като титуляр за унгарския Кишварда при успеха над казахстанския Кайрат в реванша от втория предварителен кръг на турнира на УЕФА Лига на конференциите. Така с общ успех 2:0 от двата мача напред продължава унгарския тим и продължава да мечтае за груповата фаза на турнира.

Карабельов започна от първата минута и остана до края на срещата, чийто изход беше решен с гол на босненеца Ясмин Мешанович в 39-ата минута.

През второто полувреме домакините се опитаха да сложат точка на спора, но вратарят на Кайрат Данил Устименко направи няколко блестящи спасявания. Това обаче запази само минималната загуба за неговия тим, който напусна евротурнирите.