Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Матей: Оцелявахме в торнадото благодарение на Бусато, не можем да виним когото и да било

Защитникът на ЦСКА - София Юрген Матей призна, че “червените” са били надиграни от Базел на реванша и са държали резултата 0:0 до 66-ата мнута единствено благодарение на отличните изяви на Бусато. В крайна сметка българският тим загуби срещата с 0:2 и след общ резултат 1:2 от двата двубоя напусна Лигата на конференциите.

Мечтата угасна! ЦСКА - София приключи в Европа

“Беше труден сблъсък. Всеки един футболист игра добре. Опитахме да оцелеем. През първотополувреме беше трудно и на няколко пъти Бусато ни спаси. Трябва и късмет. През първото полувреме го имахме. През второто стояхме по-добре като отбор, но вкараха два пъти. Допуснахме леки попадения, но трябва да сме горди от силата, която показахме.

Не мисля, че бе изненада това, което те правеха. През първото полувреме много лесно губехме топката. Бусато успя да ни спаси. Те стартираха силно, а ние просто оцелявахме в торнадото. След всяко спасяване на Бусато ставахме все по-уверени, но не издържахме.

Трябва да си ефективен в такива мачове, защото знаеш, че няма да получиш толкова положения, колкото у дома. Но виждате колко се трудиха всички. Не можем да виним когото и да било. Трябва да си ефективен и да имаш късмет. Днес той не беше на наша страна.

Имаше възходи и падения в квалификациите. Показахме един много добър двубой и един не чак толкова добър. Трябва да сме честни, те създадоха повече положения. Трябва да забравим тази кампания, защото следващия мач е съвсем скоро.

Шестдесет и шест минути си пазил резултата благодарение на Бусато и пуснеш два гола, нормално е да ни повлияе психологически", каза Матей след отпадането.

снимка: startphoto.bg