Победен дебют за дубъла на Черно море

Вторият отбор на Черно море спечели първия си мач в мъжкия футбол с 2:1 във Варна срещу Устрем (Дончево). Двубоят е от първия кръг на Североизточната Трета лига. Стана здрава битка, а съдийството изнерви и двата отбора.

Устрем (Дончево): Очертава се труден мач

Първият такъв момент беше в 15-ата минута, когато рефера отсъди дузпа срещу капитана на малките „моряци“ Марин Петков, но след като беше наобиколен от състезатели отмени първоначалното си решение. В 27-ата минута варненци направи добра комбинация, която завърши с гол на Александър Йорданов. После той уцели и гредата.

Дубълът на Черно море ще дебютира срещу корав съперник

Галин Григоров пък направи двойно спасяване при атака на гостите. В 50-ата минута арбитъра отсъди дузпа и Преслав Пасев изравни резултата. Десетина минути след това, съдията посочи бялата точка и пред отсрещната врата, а Марин Петков реализира победния гол за Черно море.

Той, Берк Бейхан и влезлия като резерва Николай Трифонов пропиляха добри възможности за попадения. В 88-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Трифонов, но рефера не я свири.