Жалгирис не дава шанс на конкуренцията в Литва

Жалгирис загря за реванша срещу Лудогорец от плейофите в Лига Европа с домакинска победа в първенството на Литва. Тимът от Вилнюс надви с 3:1 гостуващия Йонава и води в класирането с аванс от две точки пред Хегелман Литауен, но има цели 4 мача по-малко. Головете за Жалгирис отбелязха Ренан Оливейра и Йосип Тадич, който се разписа два пъти.

Наско Милев се появи като резерва за Панавежис при победата с 2:1 над Банга. Българинът смени Таутавидас Елиошюс в 77-ата минута. Неговият отбор е трети в подреждането с 42 точки, а Милев има 4 гола през сезона.

Пламен Димов игра 82 минути за Ритеряй, който отстъпи с 1:2 като гост на Судува. Тимът на родния защитник поведе с гол на Рокас Филипавичюс в 11-тата минута, но допусна обрат и е пети в класирането с актив от 38 точки.