Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Брюж разби отбора на Малинов, българинът с вина за един от головете

Шампионът Брюж победи с 3:0 Льовен в среща от 4-ия кръг на белгийското първенство. Кристиян Малинов беше титуляр за домакините, но сбърка фатално за първия гол. Българският национал беше пресиран в близост до вратата на тима си и даде лош пас към вратаря, след което Каспер Нилсен открадна топката и откри резултата в 33-ата минута.

При 0:0 попадение на домакините беше отменено заради засада. В края на полувремето пък юношата на Барселона Феран Жутгла удвои аванса на Брюж. След  почивката Льовен опита да върне интригата, но попадение на Ноа Ланг от дузпа в 53-ата минута окончателно реши мача в полза на Брюж. Гостите получиха още една дузпа в края, но тя беше пропусната от Ханс Ванакен.

Андерлехт нямаше проблеми при визитата си на Сент Трюйден и спечели с 3:0. Това беше четвърти пореден успех във всички турнири за тима от Брюксел, а новото попълнение в атаката Фабио Силва се разписа във всеки от тях. Португалецът удвои преднината на Андерлехт в добавеното време на първата част, след като малко преди това ветеранът Лиор Рафаелов беше открил резултата. В 74-ата минута Силва асистира на резервата Бенито Раман и той сложи точка на спора.

Успех записа и Антверп, който през седмицата елиминира норвежкия Лилестрьом в Лигата на конференциите. Минималното 1:0 при гостуването на Ойпен изкачи тима начело в класирането с пълен актив от 12 точки, а единственото попадение всъщност беше автогол на Борис Ламбер. Генк беше по-убедителен при гостуването си на Зюлте Варегем - 4:1. Два от головете реализира Браян Хейнен.

На дъното до момент е Серен с 4 загуби и голова разлика 1:7. В зоната на изпадащите са още Ойпен и Сент Трюйден с по 3 точки. Льовен е 9-и с 6 пункта, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски е с 4 и заема място непосредствено над опасната зона.