Салернитана пропусна възможността да надвие 10 от Удинезе

Отборите на Удинезе и Салернитана завършиха наравно 0:0 на „Дачия Арена“ в ранен двубой от съботната програма на втория кръг в Серия "А".

Още в петата минута Джанлука Аурелиано посочи бялата точка в полза на фриулианите, виждайки игра с ръка на Дилан Брон. Преглед с ВАР обаче помогна на главния съдия да осъзнае грешката си и да отмени своето решение. Последваха няколко удара на "морските кончета", които обаме не застрашиха сериозно вратата на Марко Силвестри. Постепенно домакините се съвзеха и на свой ред създадоха няколко голови положения. Така например в 37-ата минута Жерард Деулофеу нацели греда след рикоширал във Федерико Фасио удар. В края на полувремето „зебрите“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Неуен Перес заради негово изритване срещу Паскуале Мазоки от задна позиция. През втората част обаче гостите така и не успяха да се възползват от числовия си превес и така трябваше да се задоволят с ремито.

Така и двата тима спечелиха своята първа точка за сезона, след като в първия кръг Удинезе загуби от Милан с 2:4, а Салернитана от Рома с 0:1.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!