В Удинезе са бесни: Милан не се нуждае от подобна помощ

Техническият директор на Удинезе Пиерпаоло Марино изрази своя гняв след загубата на тима с 2:4 като гост на Милан. Причината е дузпата, която “росонерите” получиха в 11-ата минута при резултат 1:0 за фриуланите заради нарушение на Брендън Сопи срещу Давиде Калабрия. Главният съдия Ливио Маринели се консултира с ВАР и в крайна сметка посочи бялата точка, откъдето Тео Ернандес изравни резултата.

Милан стартира по шампионски в голово шоу пред рекордна публика

“Бесен съм, всички в Удинезе трябва да сме такива. Пострадахме от безобразно грешна дузпа, след която мачът тръгна надолу за нас срещу Милан. Справихме се добре, като се оттеглихме на почивката при равен резултат, но без тази дузпа можехме да се приберем с точки. Още повече ме ядосва това, че Милан не се нуждае от подобна помощ. На всичкото и отгоре, указанията от съдийската комисия си противоречат на всеки 15 дни. Главният рефер процедира добре, но не и ВАР.

На почивката попитах Маринели защо преосмисли решението си. В крайна сметка хората от ВАР ръководят мача, което не е добре. ВАР трябва да е помощ, а не смущение. Днес беше второто. Все още имаме някои проблеми, тъй като отборът промени тактическата си насока, и концепцията на Андреа Сотил ще даде страхотни резултати, но в 45-ата минута можеше да бъде морално 2:0 за нас. Без тази дузпа двубоят нямаше да тръгне надолу за нас”, коментира Марино след срещата.