Али Соу дебютира в Турция, разочарование за Фенербахче

Бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу изигра първия си мач за Анкарагюджю. Нападателят, който беше привлечен от Ростов, влезе като резерва при нулевото равенство срещу Коняспор. В 61-ата минута Соу замени Федерико Македа, а на мястото на Гиорги Беридзе се появи бившият футболист на Реал Мадрид и Пари Сен Жермен Хесе.

Мачът в турската столица беше равностоен, въпреки очакванията, че гостите ще стигнат до победата. През миналия сезон те завършиха на трето място в крайното класиране, а Анкарагюджю е новак.

Друг от новаците - Умраниеспор, поднесе изненада, като стигна до 3:3 при гостуването на Фенербахче. Грандът от Истанбул дори беше на път да стартира с позорна загуба, но резервата Мергим Бериша спаси състава на Жорже Жезус с гол в добавеното време. Другите две попадения за "фенерите" бяха дело на Енер Валенсия.

Истабул Башакшехир нямаше проблеми срещу Касъмпаша и спечели с убедителното 4:0. До почивката се разписаха Даниел Алексич и Патрик Шиш, а през второто полувреме Мунир Шуяр и Дениз Турук довършиха гостите. Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Касайра асистрира за третия гол.