Изстрадан успех за Бешикташ

Бешикташ се провали през миналия сезон и дори не успя да се класира за евротурнирите, но амбициите на тима са през настоящата кампания да си върне лидерската позиция. Снощи "черните орли" постигнаха драматична победа в първия кръг от турското първенство, а гола вкара Рашид Гезал в 96-ата минута.

Домакините не създадоха почти никакви положения до изгонването на Али Карими от Кайзериспор в 67-ата минута. В добавеното време Дженк Тосун прати топката във вратата на гостите, но голът беше отменен за засада, а нападателят на Бешикташ реагира гневно и получи червен картон. Това не беше краят на драмата, защото малко по-късно Вут Вегхорст комбинира с Гезал и алжирецът хвърли в екстаз феновете на "Водафон Парк".

Сивасспор и Газиантеп не се победиха - 1:1. Румънският национал Александру Максим даде преднина на Газиантеп в 22-ата минута, а в 64-ата Макс Градел възстанови равенството от дузпа.