Шампионски старт за Трабзонспор

Шампионът на Турция Трабзонспор откри новия сезон с победа. Отборът на старши треньора Абдула Авджъ не срещна проблеми при гостуването си на новака Истанбулспор и спечели с 2:0. Попаденията бяха дело на Андреас Корнелиус в 16-тата минута и Стефано Денсвил в 86-тата.

От самото начало си пролича, че Трабзонспор сериозно превъзхожда съперника си. Гостите пропуснаха две добри възможности за гол, но след четвърт час игра Корнелиус се разписа с глава след центриране от корнер и лоша подредба на защитата на Истанбулспор.

Привлеченият от Удинезе датски защитник Йенс Ларсен имаше шанс да удвои в края на полувремето, но прати топката в аут. През втората част шампионите отново доминираха, но решиха мача чак в 86-ата минута с гола на Денсвил

Днес има още два мача от Суперлигата. Сивасспор посреща Газиантеп, а Бешикташ е домакин на Кайзериспор. Галатасарай ще гостува на Анталияспор в неделя, а в понедленик Фенербахче ще играе срещу Умраниеспор.