Селтик и Рейнджърс продължават без грешка, бивш ас на ЦСКА - София си вкара автогол

Грандовете Селтик и Рейнджърс постигнаха победи и във втория кръг на шотландското първенство. "Детелините" надвиха с 3:1 като гост Рос Каунти, а Рейнджърс се справи на собствен терен с Килмарнък - 2:0. В друг мач днес Сейнт Джонстън спечели драматично визитата си на Мъдъруел с 2:1, въпреки че бившият футболист на ЦСКА - София Греъм Кери си вкара автогол.

Селтик срещна неочаквани трудности при гостуването си на Рос Каунти, който се очаква да е в долната половина на класирането. Отборът на Анте Постекоглу подходи аристократично преди почивката и пропусна няколко чисти положения. "Зелено-белите" нанесоха 14 удара към вратата, пазена от Рос Лейдлоу, но нито един от тях не се превърна в гол.

В началото на втората част обаче комбинация между Жота и Киого Фурухаши завърши с точен изстрел на японеца. Противно на логиката, Рос Каунти успя да изравни в 58-ата минута. Гола вкара Алекс Яковити. Последва мощен натиск на Селтик. така се стигна до 85-ата минута, когато германският защитник Моритц Йенц. Точка на спора сложи Лиел Абада в края.

Рейнджърс посрещна Килмарнък след разочароващото представяне във вторник и загубата с 0:2 от Роял Юнион СЖ в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Предишните два мача срещу Килмарнък в Премиършип бяха спечелени от "сините" с 1:0, а същият резултат можеше да се получи и днес, но късен гол на Алфредо Морелос оформи крайното 2:0 за рекордьора по титли на Шотландия

Рейнджърс можеше да реши всичко още до почивката, но с лекота пропиля една дузина голови положения. В 51-ата минута бърза контра на домакините завърши с подаване на Том Лоурънс към Антонио Човек и привлеченият от ПАОК хърватин откри головата си сметка за шотландския гранд в официални мачове. Малко по-късно той беше заменен от Алфредо Морелос и именно колумбиецът реализира в 88-ата минута за 2:0.

В следващия кръг отборът на Джовани ван Бронкхорст ще посрещне Сейнт Джонстън, но преди това предстои реваншът с Роял Юнион СЖ на "Айброкс".

Абърдийн постигна първа победа, след като на старта отстъпи на Селтик. "Доновете" се наложиха с 4:1 над гостуващия Сейнт Мирън, а два гола вкара новото попълнение Боян Миовски. Сейнт Мирън пък игра с човек по-малко още от 23-тата минута заради червен картон на Деклан Галахър.

Мъдъруел допусна драматично домакинско поражение срещу Сейнт Джонстън  - 1:2. Джейми Мърфи изведе гостите напред в 28-ата минута, а Мъдъруел изравни в добавеното време чрез автогол на Греъм Кери, който отклони топката в собствената си врата. В заключителните секунди обаче Стиви Мей донесе трите точки на Сейнт Джонстън