Убедително начало за Селтик

Селтик победи с 2:0 Абърдийн в първия си официален мач за новия сезон. "Детелините" не срещнаха никакви проблеми с гостуващия Абърдийн и поведоха още в 3-ата минута с гол на Стивън Уелш. Домакините пропуснаха доста положения, преди да сложат край на интригата. Това направи португалецът Жота в в 75-ата минута.

Двубоят ще се запомни и с впечатляващата хореография на феновете на Селтик. Следващият мач на "зелено-белите" е на 6 август като гост на Рос Каунти.

В друга среща днес Сейнт Мирън отстъпи като домакин на Мъдъруел с 0:1. Гола вкара Кевин ван Веен от дузпа в 42-ата минута.

Вчера Глазгоу Рейнджърс надви с 2:1 Ливингстън с попадения на Скот Арфийлд и Джеймс Таверние.