Цървена звезда се развихри срещу Пюник и обезсмисли реванша

Сръбският първенец Цървена звезда е с единия крак в плейофите на Шампионската лига. Белградският гранд разби гостуващия арменски шампион Пюник с 5:0 в първия мач помежду им от третия квалификационен кръг на турнира.

Още преди почивката домакините водеха с три гола разлика, а в края на мача Осман Букари си тръгна с топката заради своя хеттрик. Дясното крило, чието попадение във втората минута беше отменено от ВАР, откри головата си сметка за вечерта в 29-ата минута. Тогава неговият тим организира контраатака след изпълнение на корнер пред вратата си, като ганаецът в крайна сметка заобиколи излезлия да го пресрещне страж и прати топката във вратата му. Само четири минути по-късно именно Букари асистира на Кингс Кангва, който с глава удвои преднината на „звездашите“. Останаха съмнения, че си е помогнал с ръка, но ВАР все пак призна гола. Малко преди почивката Букари вкара втория си гол в срещата, като този път прокара топката между краката на противников защитник и топката завърши във вратата на гостите.

Голмайсторът обаче не се спря и отбеляза ново попадение в 70-ата минута, когато стреля от малък ъгъл, като с лошата си намеса вратарят му помогна да оформи своя хеттрик. В 77-ата минута Стефан Митрович проведе добра солова акция, която завърши с хубав шут за крайното 5:0. Минута преди края на редовното време обаче неговият съотборник Милан Родич си изкара два жълти картона в рамките на секунди и така беше изгонен от игра. Първо левият бек извърши ненужен фал, а веднага още едно нарушение, като този път то беше много по-грубо – в десния ахилес на съперников футболист.

Така или иначе, с този успех Цървена звезда направи реванша на 9 август (вторник) в Ереван протоколен, като най-вероятно в следващия кръг тимът ще срещне Макаби (Хайфа), който победи с 4:0 Аполон (Лимасол) малко по-рано.

Снимки: Imago