Страхотен обрат класира Пюник напред в ШЛ

Отборът на Пюник (Ереван) направи страхотен обрат в гостуването си на Дюделанж във втория предварителен кръг на Шампионската лига, за да елиминира люксембургския си съперник. Арменците бяха загубили първата среща на свой терен с 0:1, а и днес допуснаха ранен гол, но въпреки това показаха характер и вкараха цели 4 гола, за да спечелят с 4:2 и да си осигурят продължаване в следващата фаза.

Срещата започна отлично за Дюделанж, който откри резултата в 21-вата минута с попадение на Мохсин Хасан. В този момент домакините като че ли си помислиха, че са се класирали и това им изигра лоша шега.

Пюник успя да възстанови равенството още в 24-тата минута чрез Жуниньо. През второто полувреме гостите се развихриха и забиха нови три гола, дело на Лука Юричич в 54-тата и 85-ата минута и Юсуф Отубанджо в 76-ата минута.

Така Пюник си осигури място в третия предварителен кръг на Шампионската лига, където го очаква сблъсък с Цървена звезда.