Борусия (Д) мина експресно през Мюнхен

Борусия (Дортмунд) нямаше никакви проблеми с третодивизонния Мюнхен 1860 в 1/32-финалите за Купата на Германия. Това беше първи официален мач за новия сезон на "жълто-черните" и те спечелиха с убедителното 3:0, а попаденията отбелязаха Донийл Мален, Джуд Белингам и привлеченият това лято от РБ Залцбург Карим Адейеми.

Над 15 000 зрители създадоха празнична атмосфера на "Грюнвалдер", но техните любимци се оказаха неспособни да се противопоставят на Борусия. Още в 8-ата минута Рафаел Герейро напредна отляво и подаде на Мален, а нидерландецът с премерен удар осигури преднина на гостите. При удара на Мален топката срещна първо лявата, а след това и дясната греда, преди да спре в мрежата.

В 31-ата минута скоростна комбинация на Борусия матира защитата на Мюнхен 1860 и Белингам нямаше как да пропусне на около метър от голлинията. Малко след това Мален проби през центъра и изведе Адейеми. Неговият изстрел не беше достатъчно точен, но вратарят на "лъвовете" Марко Хилер не се намеси добре и позволи топката да мине под плонжа му.

През второто полувреме Един Терзич направи няколко смени, а отборът му намали оборотите. В края попадение на Борусия беше отменено заради засада, а в целия двубой "жълто-черните" допуснаха само един удар към вратата си - нещо, което не се беше случвало от повече от десетилетие.

В другите петъчни мачове също не се получиха изненади. Щутгарт надви с 1:0 Динамо (Дрезден), като единствения гол вкара Дарко Чурлинов в 22-ата минута. "Швабите" останаха с човек по-малко след червения картон на Валдемар Антон в 67-ата минута, но успяха да удържат преднината си.

Нюрнберг беше пестелив срещу нискоразредния Каан-Мариенборн и спечели с 2:0. Точни за "франките" бяха Йоханес Гайс в 45-ата минута и Енрико Валентини в 84-ата.

Най-безмилостен беше Кралсруе при визитата си на Нойщрелиц. Тимът на Кристиан Айхнер направи слаб старт на сезона във Втора Бундеслига и се озова на дъното в класирането, но днес постигна гръмка победа с 8:0 и повдигна самочувствието си. Хеттрик до почивката реализира Фабиан Шлойзенер, а през второто полувреме за Карлсруе се разписаха Жером Гондорф, Малик Батмаз, Даниел Гордън и Симоне Рап (2).

Снимки: Gettyimages