Гамаков сменен в края при равенство на Тараз

Милен Гамаков беше титуляр за Тараз при равенството (0:0) като гост на Атирау в среща от 16-ия кръг на казахстанското първенство. Българинът остана на терена до последните секунди, когато отстъпи мястото си на Еркебулан Тойбеков.

Двубоят беше равностоен и логично завърши без победител. Тараз не успя да спечели четвърти пореден мач и се смъкна с още една позиция до петото място във временното класиране.

Начело преди останалите срещу от кръга излезе Актобе, който победи с 3:2 като гост Шахтьор (Караганди). Гостите губеха с 0:2 до почивката, но направиха впечатляващ обрат и събраха 26 точки - с една повече от шампиона Тобол.