Гамаков с жълт картон при равенство на Тараз

Тараз и Кайрат направиха равенство 1:1 в среща от 15-ия кръг на казахстанското първенство. Милен Гамаков беше титуляр за домакините и получи жълт картон в 43-ата минута.

Отборът на българина получи гол още в началото, дело на Артур Шушеначев. Нападателят на Кайрат се разписа след центриране от корнер на бившия футболист на Ботев (Пловдив) и Лудогорец Жоао Пауло. В средата на полувремето попадение на гостите беше отменено заради засада, а секунди преди почивката Бауржан Байтана изравни от пряк свободен удар.

Тараз е в серия от три мача без победа и заема четвърто място в класирането с 22 точки. Начело остава Астана, въпреки вчерашната тежка загуба с 1:4 от Актобе. Бившият тим на Станимир Стоилов има 24 точки, а с толкова е и Тобол. Актобе пък се изкачи на трето място с актив от 23 точки.