100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Автогол на Гамаков и загуба за Тараз

Милен Гамаков си отбеляза автогол, а неговият Тараз загуби с 2:3 гостуването си на Ордабаси в среща от 14-ия кръг на казахстанското първенство. Двубоят се разви кошмарно за тима на българина, след като Елхан Астанов и Всеволод Садовский осигуриха ранен аванс на домакините, а в 19-ата минута бившият футболист на Ботев (Пловдив) и Славия прати топката в собствената си врата.

В 45-ата минута Алишер Сулей пропусна дузпа за Тараз, но секунди преди края на първото полувреме гостите получиха нов наказателен удар и Жакип Кожамберди върна едно попадение. Тараз стигна и до втори гол в 58-ата минута, дело на Абилайхан Жумабек, но не успя да избегне поражението.

Отборът на Гамаков е трети в класирането с 21 точки, а начело е Астана с 24. Бившият тим на Станимир Стоилов разгроми с 5:0 Аксу и се възползва от грешната стъпка на Каспий (Актау), който загуби с 0:2 при визитата си на шампиона Тобол. Друг от фаворитите - Кайрат, записа минимлана победа с 1:0 над Мактаарал и се придвижи на 7-о място в подреждането.