Тараз на Гамаков поведе в Казахстан

Тараз излезе начело в първенството на Казахстан след 9-ия кръг. Отборът на Милен Гамаков победи с 1:0 като гост новака Мактаарал и събра 17 точки - с една повече от Каспий. Гамаков беше титуляр и игра до 60-ата минута, а малко преди това получи жълт картон. Единствения гол в двубоя отбеляза Максат Амирханов в 78-ата минута.

Това беше четвърта поредна победа за Тараз, който през миналия сезон финишира в долната половина на таблицата. Отборът е допуснал само 6 гола и има най-добрата защита в първенството.

В друг мач днес Аксу се наложи с 2:0 над Каспий, който пропусна да се върне на върха. Кайрат и Кизилжар направиха 1:1, Актобе победи с 2:1 Акжайк, а Шахтьор (Караганди) разгроми с 4:1 Тобол. Вчера Астана и Туран завършиха 3:3, а два гола за домакините вкара бившия халф на Берое Педро Еуженио. Португалецът е втори при стрелците с 5 попадения, след бившия нападател на ЦСКА - София Серж Нюаджи, който има 6 гола.