Тобол вдигна и Суперкупата на Казахстан

Тобол победи с 2:1 Кайрат и спечели Суперкупата на Казахстан. Неотдавна отборът на Александър Москаленко стана шампион за втори път в историята си, а сега вдигна Суперкупата за втора поредна година.

Мачът на “Астана Арена” беше равностоен. Тобол поведе в 30-ата минута с гол от дузпа на Серикжан Мужиков, но в края на полувремето бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Лудогорец Жоао Пауло изравни.

След почивката Рубен Бригидо, който в България игра за Берое, беше повален в наказателното поле и Тобол получи дузпа, но Рикардо Алвеш не уцели вратата. Все пак, шампионите стигнаха до трофея с попадение на Айбар Жаксиликов в 89-ата минута.