Плишкова и Касаткина се класираха за четвъртфиналите в Берлин

Чехкинята Каролина Плишкова и рускинята Даря Касаткина се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Берлин (Германия) от сериите УТА 500 с награден фонд 757 900 долара.

Заемащата седмо място в световната ранглиста при жените и номер 4 в схемата Плишкова победи във втория кръг шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019-а Бианка Андрееску (Канада) с 6:4, 2:6, 7:6(7). Мачът продължи 2 часа и 13 минути.

След равностоен първи сет, в който чехкинята взе предимство, тя изостана с 0:4 във втората част и Андрееску изравни. В третия сет Каролина Плишкова навакса пасив от 1:3 и 3:5, поведе с 6:5, а в тайбрека затвори успешно двубоя при третия си мачбол. Чешката тенисистка ще играе втори четвъртфинал през 2022 година.

„Бианка е много труден съперник и затова съм горда, че успях да обърна развоя на мача. Губех третия сет, но запазих спокойствие и успях да използвам шансовете си в края“, коментира Плишкова.

За четвъртфиналите се класира и шестата поставена Даря Касаткина след победа над сънародничката си Екатерина Александрова с 5:7, 6:1, 6:1 за близо два часа игра.

Седмата в схемата американка Коко Гоф достигна до втория кръг след като надигра друга представителка на САЩ Ан Ли с 6:2, 7:6(2). 13-ата в ранглистата Гоф ще се изправя срещу китайката Ван Синюй в сблъсък за място на четвъртфиналите.