Мане вкара дузпа в 98-ата минута и донесе още една победа на Сенегал

Звездата на Ливърпул Садио Мане вкара дузпа в осмата минута на добавеното време и донесе победата на Сенегал с 1:0 над Руанда в квалификационен мач за Купата на африканските нации. Шампионът на Африка Сенегал излезе с титулярния си състав, но срещна сериозна съпротива от 136-ия в ранглистата на ФИФА тим на Руанда в сблъсък от квалификационна група L. Едва в осмата минута на добавеното време Мане успя да вкара топката в мрежата от дузпа и да донесе трите точки за Сенегал.

Руанда трябваше да бъде домакин на мача в Кигали, но заради реконструкция на стадиона в столицата федерациите на двете страни размениха домакинствата и срещата се игра на новия стадион в Дакар.

Буркина Фасо, Замбия и Кабо Верде също постигнаха победи във втория кръг от квалификациите за шампионата на Африка, който ще се проведе догодина в Кот Д'Ивоар.