Десет гола в Червен бряг! Академик (Свищов) повали Партизан

Академик (Свищов) надви Партизан в Червен бряг с 6:4 в отложена среща от 30-ия кръг на Северозападната Трета лига. С оглед позициите в класирането, крайния резултат може да се счита за изненадващ. Събитията на терена обаче доказват, че е напълно заслужен. Стана двуостър мач, с атаки към двете врати. Докато домакините пропиляваха с лекота головите си възможности, „студентите“ демонстрираха почти стопроцентова успеваемост пред отсрещната врата.

В Академик (Свищов) очакват да е тежко в Червен бряг

Те откриха резултата, чрез Лилиян Маринов, четвърт час след началния сигнал на рефера. Сами заличиха аванса си, десетина минути по-късно с автогол на капитана Иван Ганев. До почивката имаха още един шанс за попадение. Червенобрежкият тим пък пропиля три чрез Георги Петков, Калоян Тодоров и Милен Тонев. През второто полувреме свищовския тим заложи на контраатаки, като почти всички завършиха с гол. Маринов оформи своя хеттрик само за 6 минути в началото. Влезлият като резерва Димитър Костадинов покачи на 1:4 в 65-ата минута. Веднага след подновяването на играта от центъра Калоян Тодоров реализира второ попадение за Партизан.

Три точки иска Партизан от битката със „студентите“

Малко след това друга резерва Симеон Бойчев опъна мрежата зад Веселин Ганчев. При ответната атака Тонев намали – 3:5. Десетина минути преди края Ганев се реабилитира за автогола, вкарвайки дузпа. Михаил Милчев оформи окончателното 4:6 в 85-ата минута. Доста пропуски направиха домакините през втората половина на мача. С два, като единия греда се отличи Петков, по веднъж не реализира влезлите като резерви Станислав Антонов и Ангел Русев.