Десет от Академик (Свищов) сразиха Павликени

Академик победи в Свищов едноименния тим на Павликени с 2:0. Двубоят е от 31-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужена победа за домакините, които играха цял час с намален състав. Младият им отбор започна по-дефанзивно, разчитайки на контраатаки.

Труден тест за Академик (Свищов)

Този им замисъл функционираше отлично до 30-ата минута. Тогава Милен Петров извърши поредно нарушение и получи втори жълт и червен картон. Останали с десет футболисти, „студентите“ продължиха с леки корекции по същия начин и до края не се усети, че са с играч по-малко. Секунди преди почивката настана суматоха пред вратата на гостите, Александър Миланов получи топката с няколко лъжливи движения намери пролука да шутира и топката спря в мрежата.

Павликени гостува в Свищов

В 62-ата минута влезлия като резерва Димитър Костадинов се пребори за висока топка, после подаде към Лилиян Маринов и той реализира второто попадение. Той пропусна да се разпише още веднъж, десетина минути преди края. Георги Йорданов пък пропиля добра възможност в 85-ата минута.