Стаматов на пейката при драматично равенство на Оренбург, скандал беляза другия бараж

Матео Стаматов остана резерва за Оренбург в първия мач срещу Уфа от баражите за попълване на Премиер лигата на Русия. Бившият защитник на Левски се завърна в групата на тим, но така и не се появи в игра. Двубоят завърши 2:2, въпреки че домакините губеха с 0:2.

Голмайсторът на елита Хамид Агаларов откри от дузпа за Уфа в 19-ата минута, а в 61-ата гостите получиха още един наказателен удар, реализиран от Владислав Камилов. Оренбург намали чрез Ренато Гойкович в 70-ата минута. Финалният щурм на домакините донесе изравнително попадение на Андрей Малих, а в добавеното време Адесойе Ойеволе получи червен картон. Реваншът в Уфа е след три дни.

В другия бараж елитният Химки гостува на СКА-Хабаровск и отстъпи с 0:1. Единственото попадение в мача вкара конгоанецът Емерсон в 14-ата минута след асистенция на Камран Алиев. И двата тима играха предпазливо и създадоха малко интересни положения. През второто полувреме срещата се изнерви и се стигна до грозна постъпка на вратаря на Химки Иля Лантратов. Той се ядоса, че едно от момчетата зад вратите се забави да му подаде топката и го блъсна, а то падна на пистата.

"Съжалявам, че се поддадох на емоциите. Много исках бързо да вкарам топката в игра, но децата зад вратите се бавеха през целия мач. Не трябваше да реагирам по този начин. Вече се извиних на момчето. Разбирам го, така помага на отбора си. Поговорихме си и дори му подариха фланелката си", каза след двубоя Лантратов.

"Всичко е нормално. Това са важни баражи, има много емоции. Случват се такива неща, но няма проблем", каза от своя страна пострадалият младеж.