Стаматов пропусна равенство на Оренбург

Матео Стаматов пропусна втори пореден мач на Оренбург, но отборът му е все по-близо до завръщане в Премиер лигата на Русия. В двубой от 36-ия кръг на ФНЛ Оренбург завърши 2:2 с Олимп-Долгропрудний и има аванс от 5 точки пред втория Торпедо (Москва), който спечели с 1:0 столичното дерби срещу Велес.

Оренбург на два пъти повеждаше с попадения на Владимир Обухов и Николай Прудников, но Олимп-Долгропрудний стигна до равенството с точни изстрели на Филип Иполе и Иля Сафронов. До края на сезона отборът на Стаматов има само още два мача - гостувания на СКА-Хабаровск и Волгар (Астрахан). Дори 1 точка в тях ще е достатъчна на състава на Марсел Лика да спечели промоция за РПЛ, и то при положение, че третият в класирането Факел (Воронеж) запише две победи.

Успехът на Торпедо над Велес стана факт след гол на Амур Калмиков в 15-ата минута. Това беше шести пореден мач за Торпедо без допуснат гол. Московчани още не са получили лиценз за участие в РПЛ, но се очаква това да стане в следващите дни. Тимът води си 3 точки пред факел и му предстоят мачове с Металург Липецк (гост), Енисей (гост) и Кубан (домакин).

Факел почти сигурно ще финишира на трето или четвърто място и ще играе в баражите за влизане в елита. Вчера отборът от Воронеж победи с 1:0 Волгар и събра 57 точки. СКА-Хабаровск (62 т.) и Енисей (60 т.) са другите два отбора, които се борят за участие в баражите. Сигури изпадащи от ФНЛ са Ротор (Волгоград) и Текстилчик, но към тях ще се присъединят още два тима.