Райнов пропусна последния мач за сезона, отборът му отново загуби

Мартин Райнов не игра за Арджеш в последния мач през сезона. Тимът от Питещ загуби с 0:1 у дома от Волунтари и завърши на последно място в първата шестица на румънското първенство. Арджеш приключи кампанията с пет поредни загуби в плейофите, като в тези двубои не отбеляза нито един гол. Освен това, домакините не успяха да си отмъстят на Волунтари за отпадането на полуфиналите за Купата на Румъния.

Повечето чужденци на Арджеш останаха извън групата, а титуляр беше само Кехинде Фатай. Волунтари излезе с титулярния си състав и вкара гол още в 1-ата минута. Негов автор стана молдовецът Вадим Рата след асистенция на Марсело Лопеш. Домакините, водени от бившия халф на Лудогорец Андрей Препелица, пропуснаха няколко възможности да изравнят, особено след почивката.

Победата позволи на Волунтари да събере 35 точки и да финишира на четвъртата позиция, изпреварвайки Фарул (Констанца). Титлата отново спечели ЧФР Клуж. Вчера "железничарите" отстъпиха с 1:3 на сребърния медалист ФКСБ, а гола вкара Кристиан Димитров. Третото място в крайното класиране зае Университатя (Крайова).

Снимка: gsp.ro