Нова загуба за Райнов и компания, ФКСБ с грандиозна издънка

Арджеш загуби с 0:1 от Фарул в мач от предпоследния кръг на сезона в румънското първенство. Мартин Райнов беше титуляр за гостите и получи жълт картон в края на първото полувреме. Единствения гол в двубоя вкара Йонуц Ларие в 34-ата минута.

След този мач стана ясно, че Арджеш със сигурност ще завърши на последно място в първата шестица. Тимът от Питещ е в серия от 4 поредни загуби с голова разлика 0:15. По-голямото разочарование обаче дойде преди няколко дни, когато Райнов и компания отпаднаха от Волунтари на полуфиналите за Купата на Румъния.

Много по-важен беше късният съботен мач между Волунтари и ФКСБ. Грандът от Букурещ можеше да излезе начело в класирането при победа, но срещата завърши 2:2 и това означава, че ако днес ЧФР Клуж спечели домакинството си на Университатя (Крайова), ще е шампион за поредна година, без значение от изхода на дербито с ФКСБ в последния кръг.

Срещата се игра на "Арена Национала" в столицата, а символичните гостите откриха в 44-ата минута с гол на Андрей Кордеа. Той беше точен след ниско центриране на Дариус Олару. В самия край на полувремето обаче бившата звезда на Динамо (Букурещ) Адам Немец изравни. В 72-ата минута Флорин Танасе доближи ФКСБ до така необходимата победа, но в 88-ата Кристиан Костин смълча феновете на най-популярния румънски клуб.