Кристиан Димитров се разписа в дебюта си за ЧФР Клуж

Кристиан Димитров се разписа в дебюта си за ЧФР Клуж. Българският защитник, който играе под наем при "железничарите" от Хайдук (Сплит), най-накрая получи шанс за изява. Това се случи в последния мач от сезона - дербито срещу ФКСБ. Димитров започна като титуляр и бе точен в 45-ата минута, но попадението му не бе достатъчно за неговия тим, който претърпя поражение с 1:3.

Октавиан Попеску откри резултата за столичани в 30-ата минута, но в 45-ата Димитров вкара с глава след центриране от корнер.

Домакините обаче успяха да изтръгнат трите точки през второто полувреме след нови два гола, дело на Адриан Шут в 64-ата и 87-ата минута.

Тази победа обаче бе само за престиж, тъй като ФКСБ завършва на 2-рото място в крайното класиране с 56 точки. ЧФР Клуж вече си бе осигурил титлата преди този мач и завършва сезона с 57 точки на върха на класирането в Лига 1.